Penthouse, Karlovy VaryPenthouse 5 + kk

Penthouse 5 + kk se rozkládá v posledním patře nového bytového domu, který se nachází v kopcovité části Karlových Varů. Díky tomuto umístění se ze tří stran bytu nabízí nádherný výhled na oslnivou architekturu Karlových Varů. Malebná okolní příroda dokresluje celkový dojem celého místa.

Původní byt neměl prakticky nijak řešen interiér, zákazník se na nás obrátil s žádostí o návrh a následně také o vlastní realizaci projektu rekonstrukce interiéru bytu.

Koncept bytu

Moderní a ergonomický a funkční interiér, který splňuje podmínky pro pobyt tří generací, je proveden v teplých a světlých odstínech. Přestavbou bytu byl vyřešen požadavek zákazníka na samostatné ložnice a koupelny. Společné prostory jsou zastoupeny obývacím pokojem s vestavěným podlažím a krbem, prostorem pro TV a velkým jídelním stolem v kuchyňské zóně. Byly zde použity moderní materiály a nové technologie, přesto byt nabízí teplo, komfort a příjemnou atmosféru.

Stavební úpravy

Základní dispozice bytu s centrálním obývacím pokojem a malými ložnicemi, dovolily vytvořit dvě symetrické nezávislé zóny. Pravá zóna - ložnice se sprchovým koutem a WC pro rodiče a hosty. Levá zóna - ložnice a koupelna pro děti.

Obývací pokoj

Klíčovým bodem vývoje designu dvouúrovňového obývacího pokoje s krbem se stala klasická kamna. Komín byl původně veden bytem, tato skutečnost tedy určila centrální - dominantní umístění krbu. Zvláštními požadavky zákazníka, byly lehký a moderní design krbu, dostatečný prostor nad krbem pro umístění televize s maximální úhlopříčkou a mramorové římsy, např. pro umístění rodinných fotografií.

Díky vysokému stropu, bylo možno zhotovení krbového portálu vystupujícího do prostoru včetně několika říms i dostatečného prostoru pro televizi s vestavěným stranovým podsvícením. Podsvícení jako takové se pak skládá ze dvou funkčních celků - horního a dolního.

Spodní část krbového portálu je obložena přírodním mramorem. Použity byly dva typy mramoru – černý s výraznými bílými žilkami a bílý s jemnými šedo-béžovými vzory. Horní část komínového portálu s výklenkem pro vestavěnou TV s použitím vnějšího i vnitřního osvětlení je pak doplněna omítkou perleťového odstínu.

Volba kontrastních materiálů, stejně jako horizontální dělení a výzdoba definuje vizuální lehkost a eleganci krbového portálu a tím byla vyřešena proporčnost celé místnosti. V blízkosti krbu je situován relaxační prostor s velkou rohovou pohovkou, o trochu dále je umístěn kuchyňský kout se stolem pro 12 osob.

Osvětlení

Lustry, jako primární osvětlení byly vyrobeny dle individuálního designérského návrhu, a byly navrženy tak, aby propojily moderní prostor se stávající nosnou konstrukcí bytu. Sekundární a dekorativní osvětlení je realizováno venkovním a vestavěným LED osvětlením.

Barevné provedení obývacího pokoje je řešeno kontrastem světlé podlahy amerického ořechu, trámů a nábytku, šedo-béžových tónů stěn, čalounění a textilní dekorace.

Ložnice

Všechny pokoje jsou provedeny v duchu minimalismu, ergonomicky a pohodlně, podle obecných principů, ale s přihlédnutím k osobním přáním zákazníka, modelu nábytku, osvětlení a barvě a textuře stěn. Každá ložnice má velkou vestavěnou skříň s osvětlením několik LED úrovní, klimatizaci a záclony, které nepropouštějí světlo.

Zdobení stěn je provedeno dekorativními omítkami a k životnímu prostředí šetrnými ekologickými vodovými barvami. Vlastní barevné řešení - tiché pastelové barvy pro starší osoby, světlé barvy pro děti.

Koupelny

Ergonomický styl minimalismu a nejnovější kolekce španělských dlaždic, přírodní a teplé barvy, italské vybavení a vysoce kvalitní funkční osvětlení, v kombinaci s dekoracemi včetně mozaikových prvků, podporují celkovou koncepci rodinného a teplého místa pro hygienu. Vedle sprchy je umístěna infrasauna.

Realizace

Nutnou podmínkou pro úspěšné dokončení projektu byla realizace výstavby a dokončovacích prácí na vysoké úrovni společností ISDesign groupe s.r.o.

Vizualizace návrhu interiéru podíváte se kliknutím na odkaz.

Obývák
Obývák
Obývák
Obývák
Obývák
Obývák
Obývák
Ložnice
Ložnice
Ložnice pro hosty
Ložnice pro hosty
Koupelna
Ložnice
Ložnice
Dětský pokoj
Dětský pokoj
Sprcha
Sprcha
Sprcha
Předsíň
WC